
PlovdivMedia - Луксозни къщи на тезгяха заради борч към банки
Луксозни къщи в Пловдив, Белащица, Куклен, Руен и Скутаре са обявени за продан от частни съдебни изпълнители. Техните собственици са ги ипотекирали, но не могат да си погасяват заемите пред банките. Началните тръжни цени тръгват от 100 000 лв. нагоре.
Сред обявените за продан е
къщата на известния от близкото минало винарски бос Здравко Куманов в с. Руен. Палатът е 638 кв. м разгъната площ и е с начална цена 191 250 лева. Имотът е описан по искане на "ПроКредит Банк", откъдето Куманов е теглил 50 000 евро. 150 000 лв. е началната тръжна цена на къща с двор в с. Белащица, собственост на Данаил Кроежев. Мъжът държи фирма за трудово посредничество и е задлъжнял и на "Първа инвестиционна банка", и на данъчните. Заради борч от над 480 200 лв. към "УниКредит Булбанк"
къщата на строителния предприемач Светлозар Яхов в Куклен също ще се продава. Началната й цена е 123 600 лв. Кандидат-купувачи ще наддават и за красива постройка до Цар Симеоновата градина. Началната й цена е 387 000 лв., а собственикът й е задлъжнял на "Банка ДСК"./24 часа