
PlovdivMedia - Магия разваля семейство
Елка Стефанова е парапсихолог, магистър по психология и консултант. Практикува ясновидство, ритуална неутрализация на магии. Изгражда енергийна защита. Издала е пет книги по тези проблеми, в момента подготвя за печат шестата.
Елка е насочила своите дарби към откриване на поражения по енергията на човека в резултат на стрес, завист или злоба, на магия. Най-често прилага восъколеене. Съгласява се, че в последните години то е станало хит сред колегите, правят го под път и над път: „Силата не е в самото леене, а в кодовете, които се използват. Ако не се помогне, хората изпадат отново и отново в разочарование. Аз използвам восъка, защото това е единственият материал, който бързо се разтопява. Във водата приема формата на поразените органи, може да се оберат стресовете, да се потуши привличането към някой порок. ”
Елка си спомня за двама приятели бизнесмени. Съпругата на единия харесвала съдружника на мъжа си. Виждайки, че не може да го привлече, прави му магия - или ще си мой, или ще си мъртъв! Човекът започва да получава припадъци. Дотогава е бил лудо влюбен в съпругата си, изведнъж започва да усеща неприязън към нея.
Съпругата го довела при Елка. Тя му изградила енергийна защита, но в крайна сметка съдружниците се разделили: „Магията срещу конкуренция вече е много разпространена - казва парапсихоложката. - Най-лесният начин да се разделите със съдружника си е да посегнеш на здравето или на живота му - при магия не остават никакви доказателства. ”
Много често идват да я търсят и свекърви, които искат да се отърват от снахите си. Според Елка поне 70 процента от майките не одобряват жената, с която синът им е свързал живота си. Когато се прави зло на чуждото дете, злината често отива на собственото. Правиш магия за снахата, а се разболява и умира синът ти. На такива клиентки винаги обяснявам, че не съм човекът, който ще посегне на връзката между две влюбени сърца. Ако им е писано да са щастливо семейство, нека се обичат. ”
Понякога такива магии се връщали като бумеранг върху този, който ги е поръчал. Елка си спомня за жена, която се влюбила в семеен мъж. С магия развалила семейството му, заживяла с него и дори му родила дете. Но се чувствала нещастна с този човек. Срещнала се с Елка, за да измоли прошка.
Всеки си има тежки периоди в живота и трябва да ги приеме. Такъв бил случаят и с едно момиче, на което внушили, че има родово проклятие. „Тя се беше вманиачила, че трябва да изкупи това проклятие, за да е щастлива поне дъщеричката й. Разделя се с първия мъж в живота си, живее с друг, без да са подписали, ражда му дете. Карат се непрекъснато с майка му, докато той най-накрая отива на
работа в Англия, да е далеч и от двете. Тя беше решила на всяка цена да се разделя с мъжете, които обича, за да изкупи родовото проклятие, което уж тегне върху нея. Нищо вярно нямаше в това. “
Елка твърди, че родови проклятия не съществуват, затова не ги и разваля. Вече не се занимава и с ясновидство. Навремето разрешавала заплетени случаи, но си имала неприятности: „В една фирма за недвижими
имоти някаква служителка пускала пари в чекмеджето и от там ги слагала в чантата си. Дойде при мене собственичката на фирмата, аз видях две бюра, описах какво се случва и посочих виновницата. Шефката имаше неблагоразумието да й се обади и да предупреди: „Сега идвам с ясновидката! ”. Когато отидохме в офиса, установих, че двете бюра вече са разместени. А до служителката беше застанал мъжът й, един бабанка: „Ти ли си тази, която ще обвинява жена ми, че е крадла! ” Аз не се отказах от думите си. Накрая тя върна парите и всичко приключи. Аз обаче се зарекох да не работя повече в тази сфера. Сега съм независим консултант, искам да помагам на хората, а не да създавам проблеми. ”
Водена от такива мисли, Елка не взима телефоните на своите клиенти. Разказва, че има колежки, които звънят непрекъснато на хората и ги заплашват, че ще им се случи нещо много страшно, ако бързо не отидат при тях с дебели пачки, за да бъдат „спасени”. „Във Варна имаше случай, при който ясновидка успя да измъкне 8000 лв. от една интелигентна жена. Вижда снимката на детето й в портмонето и казва: „То ще умре, ако не дадеш веднага парите! ”. При мене дойде друга жена, която се оплака: „Ходих при ваша колежка, която ми каза, че ако не й дам всичкото си злато, мъжът ми ще умре. Той е диабетик и аз от страх си дадох всичките пръстени. Искаше ми и пари, затова взех заем от комшийката. ”
Когато човек е в състояние на стрес, хаосът в мислите му е голям и се правят големи грешки в живота, предупреждава парапсихоложката: „Онзи ден ме намери моя клиентка, с която се познаваме от 5 години. Беше изстрадала жена, която не можеше да пази равновесие, не търпеше да остане сама и бе омръзнала на близките си с постоянните си оплаквания. Сега вече е напълно променена - напълняла и в цветущо състояние. Сподели, че вече не се страхува от нищо, дори от злото, което й мислят близките. Помня, че беше грозна история - магията й е била поръчана от майка й и от сестра й. Едната дъщеря била по-болнава, а другата успяла да си създаде семейство и деца. Скарали се от завист и заради тия пусти схлупени къщурки по селата. ”
Помогнала е и на много хора, зависими от алкохола. „Последният ми случай беше на млада жена с малко дете. Свекърва й я подложила на ужасен тормоз, съпругът пък взел страната на майка си. Момичето се задушава в това семейство, усеща, че искат да му вземат детето. Посяга към чашката и стига до алкохолизъм. В този случай използвах и един уред за детоксикация. ”
За Елка хората в
България имат три основни недостатъци: не умеят да говорят за проблемите си, чакат някой друг да им оправи живота и се срамуват от грешките на другите.
За връзка с Елка Стефанова: 02/831-56-71, 0889 248 018.