Новина от категория В общината
Архив на публикациите

Зоопаркът вече има директор

Минко Михайлов е директорът на новото ОП „Зоопарк“. Заповедта за назначението му е подписана днес от кмета на Пловдив Иван Тотев. Той е биолог по професия. От началото на другата седмица ще започне подбиране на животните, които ще има в новия зоокът, каза градоначалникът. Строежът трябва да приключи до лятото, за да може през юли да отвори врата. Към зоната в парк „Отдих и култура“ ще бъде приобщен и Розариума, който ще бъде облагороден по подобие на Лаута. Ще се даде един месец време на хората, погребали там домашните си любимци, да преместят тленните им останки на обособен за това терен на гробищата на Рогошко шосе./дарик

Публикувана на
30 Март 2016 година