Новина от категория Пловдив
Архив на публикациите

Кървава гледка в Съединение преди мача с ЦСКА

Кървава сцена се е разиграла пред градския стадион в Съединение преди мача от 1/16-финалите за купата на България между местния Гигант и ЦСКА. Преди началото на двубоя пред съоръжението е било заклано прасе. За това свидетелстват снимките от фоторепортажа на „Startphoto“.
Както вече стана ясно, „армейците“ бяха посрещнати в героичния град от българската история с хляб и мед. Домакините организираха шоу със салюти от черешови топчета и програма с исторически възстановки.
Преди началото на мача група мажоретки изнесе кратка шоупрограма за феновете на стадиона.
ЦСКА се затрудни максимално срещу третодивизионния Гигант (Съединение) в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Тимът на Саша Илич с кански мъки успя да продължи напред, побеждавайки с 8:7 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията).
В 41-ата минута Гигант изненадващо поведе с гол на Георги Стайков. Чак в 74-ата минута "червените" съумяха да изравнят, но в редовното време не падна ново попадение и се стигна до продължения. Задачата на ЦСКА значително се улесни, след като в 55-ата минута Гигант остана с човек по-малко след втори жълт картон на Васил Василев. В петата минута на добавеното време беше изгонен и Алек Лалов и така домакините заиграха с 9 души на терена.
При дузпите за ЦСКА се разписаха Иван Турицов, Джонатан Линдсет, Юрген Матай, Маурисио Гарсес, Браян Морено и Марселино Кареасо. Играчите на Гигант бяха безгрешни до изпълнението на Янко Гюзлев, което Димитър Евтимов спаси с крак, след което Мено Кох реализира и "армейците" ликуваха. /блиц