Новина от категория В общината
Архив на публикациите

Областният управител на Празника на розата в Карлово

Областният управител на Пловдив инж. д-р Илия Зюмбилев отбеляза празника на розата заедно с карловци. Тридневната програма на Карлово е изпълнена с обредни ритуали, шествия, музикални изпълнения и розобер.

„За мен е чест и удоволствие да отпразнуваме заедно това важно и цветно събитие – Празника на розата. Розата е символ на труда и любовта на поколения карловци. България е известна по целия свят със своето розово масло. Нека се насладим на магията на розовите градини и Честит празник на всички!“, заяви инж. д-р Илия Зюмбилев.
Карловци и и гостите им имаха възможността да се насладят на традиционния розобер. Освен това имаше концерти на местни и национални изпълнители, фолклорни танцови представления и изложби на розови продукти.
Празникът на розата в Карлово е едно от най-значимите събития в културния календар на региона, привличайки всяка година хиляди посетители и популяризирайки богатото културно наследство на България.

Публикувана на
25 Май 2024 година