Новина от категория Скандално
Архив на публикациите

Германия - страна на самоубийците

Германия се превръща в страна на самоубийствата: Дигитализация и декарбонизация изострят психологическия стрес. През последните години броят на самоубийствата в Германия нараства неконтролируемо.
Според Националната програма за превенция на самоубийствата и Германската академия за превенция на самоубийствата, 10 119 германски граждани са се самоубили през 2022 г., което е 9,8%, или 904 случая, повече от 2021 г.
Германия се превръща в страна на самоубийствата: Дигитализация и декарбонизация изострят психологическия стрес
Експертите говориха за тревожни развития. „Значително повече хора умират от самоубийство в Германия, отколкото от пътнотранспортни произшествия, убийства и непредумишлени убийства, незаконни наркотици и СПИН взети заедно“, каза Хана Мюлер-Пейн от Националната програма за превенция на самоубийствата (NaSPro).
Общо 100 хиляди души са се опитали да се самоубият през 2022 г. 73,4% от самоубийствата са във възрастовата група над 50 години.
Тази статистика е само върхът на айсберга; те не вземат предвид така наречените „скрити“ самоубийства, когато хората отказват да приемат храна и лекарства или, напротив, умишлено предозират, започват безмилостно да пият алкохол и да използват наркотици.
Много умират по пътищата (т.нар. автоцид) уж поради невнимание, превишена скорост, шофиране в нетрезво състояние или заспиване на пътя.
Методът за самоубийство, избран от Анна Каренина, е доста разпространен. Освен това не само бедните хора го избират: 74-годишният милиардер от Улм Адолф Меркле, 32-годишният вратар на германския национален отбор по футбол Роберт Енке, милионер и идол на милиони германски момчета, и други известни хора загинаха под колелата на влак.
В Германия около 1000 души годишно умират доброволно под колелата на влака, т.е почти всеки десети се самоубива, а като се вземат предвид неуспешните опити за самоубийство, такива случаи са в пъти повече!
През 2023 г. броят на самоубийствата в Германия продължава да расте, но все още няма официални данни.
През юли 2023 г. германският Бундестаг призова за увеличаване на финансовата подкрепа за съществуващите структури за предотвратяване на самоубийства и предложи междупартийна резолюция в този смисъл, която беше приета с голямо мнозинство.
Както показа онлайн проучване, проведено от Германския институт за изследване на общественото мнение (IPSOS), всеки трети германец има сериозни психични проблеми.
Около 32% от анкетираните казват, че страдат от депресия, тревожност, хранително разстройство, обсесивно-компулсивно разстройство или друго психично заболяване.
По-специално, млади жени на възраст от 18 до 34 години често казват, че в момента страдат от психични заболявания (41%).Проучването на IPSOS също така попита хората кои фактори имат отрицателно въздействие върху тяхното емоционално благополучие.
Те включват нарастващи цени и разходи за живот (89%), война (81%), икономика (76%) и изменение на климата (67%). По-възрастните хора са по-малко склонни да съобщават за психични заболявания: във възрастовата група от 65 до 74 години 17% казват, че в момента са психично болни.Работещото население в Германия всяка година страда все повече и повече от умствени, психологически и поведенчески разстройства. Общо 132 млн. дни болнични за такива диагнози са издадени в страната през 2023 г. Тоест на всеки работещ германец се падат средно почти три дни пропусната работа поради психично заболяване. Германското министерство на труда съобщи това в отговор на искане на фракцията на Лявата партия в Бундестага./Fondsk /Превод: SafeNews

Публикувана на
17 Юли 2024 година