Новина от категория Светът
Архив на публикациите

Починаха 2-годишно и жена, прегазени в Мюнхен

Двегодишно момиче и 37-годишната ѝ майка, които пострадаха, след като автомобил се вряза в тълпа протестиращи в Мюнхен в четвъртък, са починали от нараняванията си, предаде ДПА като се позова на изявление на Баварската провинциална служба за криминално разследване.
Полицията уточни, че при инцидента са пострадали най-малко 39 души.
Предполагаемият нападател – 24-годишен мъж от Афганистан, е задържан. Той се вряза с колата си сред протестиращи хора, организирани от синдиката „Верди“. Шофьорът е в ареста, а разследването продължава.
Германският канцлер Олаф Шолц посети мястото на нападението, като поднесе цвете и настоя за най-суровото наказание за нападателя. „Подобни неща не трябва да се случват“, каза Шолц. „Всеки, който направи нещо подобно, трябва да очаква най-суровото наказание“, добави той. Заяви, че всеки, който няма право на пребиваване в Германия, трябва да напусне страната веднага, след изтичане на присъдата му.лупа

Публикувана на
16 Февруари 2025 година