Новина от категория Пловдив
Архив на публикациите

Пловдивчави даряват кръв за ранените от дискотеката-ковчег

Над 60 души са дарили кръв в Районния център по трансфузионна хематология само до обяд в рамките на кръводарителската кампания за пострадалите при трагичния пожар в дискотека в град Кочани, Северна Македония.

Следобед желаещи продължават да идват, посочи д-р Жейна Парева от кръвния център. По думите ѝ идват предимно млади хора, които са чули за кампанията.
"Това е спонтанен акт на съпричастност от страна на хората, които още от вчера започнаха да идват - хора, които са чули за трагедията с толкова много травматизъм", обясни д-р Парева. По думите ѝ хората идват без да знаят дори имената на пострадалите – Йован Захариев, Александър Адвокатов и Драган Сенов. "Важно е желанието да помогнат, въпреки снеговалежа и лошото време", добави д-р Парева.
Тя съобщи, че желаещите да дарят кръв могат да го направят от 8:00 до 18:30 ч. в Районния център по трансфузионна хематология в Пловдив през делничните дни, а в събота и неделя – от 9:00 до 15:00 ч. бнр

Публикувана на
18 Март 2025 година