Новина от категория Свободна зона
Архив на публикациите

Студентка свали 52 кила без да ходи на фитнес


Тунизийска студентка успя да свали 52 килограма за 11 месеца, без да ходи на фитнес, и разкри тайната на успеха си.

22-годишната Хиба Аллах Аяди реши да промени начина си на живот, след като се претегли за пореден път. Момичето сподели, че винаги е била с наднормено тегло, но един ден откри, че с ръст от 177 сантиметра теглото ѝ е достигнало 133 килограма.
„Чувствах се уморена дори от най-простите действия, изглеждаше, че животът вече не ми принадлежи. В този момент осъзнах, че трябва да се променя. Не заради красотата, не заради някого, а за да спася здравето и бъдещето си“, каза Аяди.
Тя започна да следи диетата си. За закуска момичето ядеше омлет със зеленчуци, малко хляб и пиеше чай, кафе или вода. За обяд Аяди хапваше ориз или паста, пилешко или друг протеинов продукт, както и голяма порция салата и плодове. За вечеря ядеше традиционна тунизийска супа с боб и зеленчуци или салата с яйце.
В същото време Аяди се стараеше да консумира възможно най-малко захар, олио и сол.
Не можеше да си позволи да ходи на фитнес, затова замени всичките си тренировки с ходене. Аяди твърди, че постоянството и постоянните усилия са по-важни за постигането на целта, отколкото скъпата екипировка. В резултат на това за 11 месеца тя успя да отслабне до 80 килограма.
„Отслабването не е наказание. Това е проява на уважение към тялото ти и живота, който ти е даден. Станах по-здрава, по-лека и по-свободна не само тялом, но и душата си“, обобщи момичето.блиц

Публикувана на
14 Септември 2025 година