Новина от категория В общината
Архив на публикациите

Африка в Пловдив

Ето, че няма начин да няма начин. Уникално е. Това каза кметът на Пловдив Костадин Димитров при официалното откриване на новата зала “Африка и Австралия” и първото зоокафе в страната в Природонаучния музей.Регионалният природонаучен музей е един от музеите, които този година реализират най-високи приходи и те ще достигнат близо 1 милион лева, допълни той.
На събитието присъстваха председателят на Общинския съвет Атанас Узунов, областният управител Христина Янчева, заместник-кметовете Пламен Панов и Иван Стоянов, както и родители със своите деца.
Директорът на музея Огнян Тодоров подчерта, че новата зала и кафенето осигуряват на посетителите едно истинско преживяване.
„Опитваме се да създадем преживяване на децата, на хората, на родителите. За да могат излизайки от музея, тези детски усмивки да се запазят и те да дойдат отново при нас. Това е един образователен елемент. Чрез него ние се опитваме да стигнем до децата, да ги образоваме, да им покажем, че всичко, което ги заобикаля, трябва да се пази за нас, децата, за нашите внуци и всички около нас“, каза Тодоров.
Всички, които си купят билет за Регионалния природонаучен музей в Пловдив ще могат безплатно да разгледат и новата експозиция. В първото зоокафе в България ще се предлагат шест вида африканско кафе, чай, а също и дребни сладки. “Искам да благодаря на кмета Костадин Димитров и на целия му екип, без него това нямаше да се случи. Той повярва в мен щ, отпуснаха ни сградата, отпуснаха финансиране. Искам да благодаря и на заместник-кмета Пламен Панов, защото винаги е бил зад нашите идеи”, посочи още Тодоров.
Десетки дойдоха да уважат официалното откриване на новата зала и зоокафето.
Официалното откриване бе придружено от детски изпълнения на традиционни африкански ритми.

Публикувана на
17 Ноември 2025 година