Новина от категория България
Архив на публикациите

Партия пусна химн с Румен Радев

Въпреки че президентът Румен Радев публично и категорично се разграничи от движение "Трети март", активистите на въпросната формация все по-упорито се опитват да го обсебят. Последният им ход е повече от впечатляващ - те сътвориха собствен химн, в който вплитат му "Готови сме, можем и ще успеем". И то с неговия собствен глас.
Партията съвсем сериозно планира да се яви на предстоящите предсрочни избори и припознава президента в оставка за свой неформален лидер. Това стана ясно от думите на настоящия официален лидер на "Трети март" Тихомир Атанасов, който коментира непоколебимата подкрепата й към вече бившия президент. Заяви, че веднага е готов да отстъпи на Радев лидерството на партията.
"За нас Румен Радев е единственият политик, който може да изведе държавата от политическата и икономическата криза. Това беше спонтанно решение", обясни той.
Новият политик обаче ги поля със студен душ: „Движение Трети март“ и движението за президентска република, както и всякакви други производни, нямат нищо общо с ме. Хората, които се представят за организатори на моя партия и които събират пари от мое име, са измамници и подставени лица на олигархията“,
А ето го и химна на движението в изпълнение на Стефан Георгиев, текстът и аранжиментът също са на Стефан Георгиев:
ВИДЕО
лупа

Публикувана на
23 Януари 2026 година