Новина от категория България
Архив на публикациите

Самоуби се служител на АПИ


Служителна Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) се е самоубил, твърдят от Института за пътна безопасност .

Според експертите той е отговарял за изготвянето на ключови задания по текущ ремонт и поддръжка.
Ето какво пишат:
Самоубийството на служител в АПИ – присъда за методите на ремонт и поддръжка на пътищата
Институтът за пътна безопасност (ИПБ) е дълбоко разтърсен от информацията за прикриване на самоубийството на служител от ОПУ – Велико Търново, отговарял за изготвянето на ключови задания по текущ ремонт и поддръжка.
Кой натисна спусъка на административния терор?
Този трагичен акт не е просто личен избор, а отчаян вик за помощ срещу система, която мачка експертите си. Настояваме служебното правителство да спре да се крие зад процедурни хватки и да отговори незабавно:
• Доведен ли е служителят до самоубийство чрез системен административен и психологически натиск?блиц

Публикувана на
07 Май 2026 година