Новина от категория В общината
Архив на публикациите

Пловдив става столица на виното за три дни

„Дефиле Вино и гурме 2026“ стартира днес в Пловдив. В 12-ото издание на фестивала, който ще продължи до 10 май, има 73 участници от цялата страна, от които 55 винарски изби и 18 производители на храни.
От тях прощъпалник правят 15 нови, което е ръст с близо 20% спрямо предходното издание. По традиция изложителите ще представят вина и напитки в емблематични къщи в Стария град, а врати тази пролет отварят 17.

Публикувана на
07 Май 2026 година